Ray Ban je známá značka brýlí, s dlouholetou historií - byla založena v USA v roce 1937. Původně vyráběla sluneční brýle především pro americké piloty. Díky tomu, že se objevily v mnoha Hollywoodských filmech, se jejich popularita velmi rychle rozšířila do celého světa.

 

Podnět k vývoji dal americký pilot balonu, který během letů pozoroval poškozování svých očí. Kontaktoval proto společnost Bausch&Lomb se žádostí o vývoj slunečních brýlí, které budou chránit před sluncem a vypadat zároveň i elegantně. Od roku 1999 vlastní značku italská společnost Luxottica.

 

Se značkou Ray Ban se setkáváme i na monopostech Formule 1, od roku 2004 byla partnerem týmu BAR Honda, v roce 2009 byla sponzorem pozdějšího vítěze Jensona Buttona.

 

Sluneční brýle Ray Ban

Sluneční brýle Ray Ban jsou známé po celém světě jako značka brýlí hollywoodských celebrit. Celosvětového proslavení značky Ray Ban bylo dosaženo díky hollywoodským filmům, ve kterých se s brýlemi měla možnost seznámit i široká veřejnost. Tím sluneční brýle Ray Ban získaly zasloužený celosvětový věhlas.

 

Více o slunečních brýlích Ray Ban, společně s fotografiemi a možnosti virtuálního zrcadla, kde si brýle Ray Ban můžete vyzkoušet v pohodlí Vašeho domova, naleznete v sekci Sluneční brýlové obruby.