Společnost RUDY PROJECT byla založena v roce 1985 v italském Trevisu duchovním otcem Rudy Barbazzou. Dnes je řízena syny Christianem a Simonem, kteří jsou zodpovědní za marketing a komunikaci. Společnost je jednou z jediných optických značek, které zůstávají zcela nezávislé, svobodné, s vírou ve své originální poslání: vytvořit řemeslně zpracované brýle s ohledem na sebemenší detail – obrub, celkového vzhledu, zorníků, použitých materiálů.

 

Společnost ihned získala vynikající pozici a dokázala ukotvit sebe, jako jednu z vedoucích společností v Evropě ve sportovní a optické branži. Více než 20 let RUDY PROJECT vyvíjí a vyrábí odborné sluneční brýle, lyžařské brýle, doplňky pro sport, dioptrické brýle, kombinace dioptrických a sportovních brýlí, brýle zaměřené na různá sportovní odvětví. Koncipováním nejprve pro sportovce se brýle RUDY PROJECT rychle staly rozšířené mezi různorodou klientelou, díky nabízené kombinaci estetického vzhledu, výjimečného optického komfortu a ochraně.

 

Základ úspěchu je založen na silné distributorské síti, v nepřetržitém investování, v cílené strategické komunikaci a zvláště soustředit se na vynikající kvalitní výrobky a na neustálém vývoji nových materiálů a technologií používaných na obruby a zorníky.

 

Více než 10 tisíc sportovců po celém světě nejrůznějších disciplín používá RUDY PROJECT. Sortiment je v současné době prodáván v 50-ti zemích celého světa. Během 20-ti let své existence se italská značka RUDY PROJECT vyprofilovala jako jeden z předních výrobců brýlí především pro cyklistiku. Její postavení na špičce je patrné zejména v USA. Evropský trh a především český, kde je značka zastoupena teprve třetím rokem, si své přední místo musí teprve vybojovat. Má k tomu ale účinné zbraně.