Ted Lapidus (vlastním jménem Edmond Lapidus) se narodil 23. června 1929 v Paříži, kde jeho otec, ruský emigrant, pracoval jako krejčí. Chtěl se stát lékařem, ale protože neměl dostatek peněžních prostředků, vydal se ve stopách otce. Učňovská léta strávil u Diora.

 

Ted Lapidus byl návrhářem, který začínal v 50. letech a byl první, kdo přinesl vojenské a safari prvky. Vlastní modní salón představil v roce 1951. O sedm let později otevřel první butik na Rue Marbeuf v Paříži. Proslavil se návrhy oblečení ve stylu safari, unisex či vojenskými bundami. Ted Lapidus se také velmi zasloužil o to, že se z modrých džínů stala běžná součást každodenního oblečení.

 

Největší slávu si Ted Lapidus užil v 60. letech, kdy oblékal Brigittu Bardot či Beatles. Mezi jeho obdivovatele patřili Alain Delon, Jean Paul Belmondo, Jane Fonda a tehdejší hvězda pop music Françoise Hardy. Byl první, kdo představil Twiggy v kalhotovém kostýmu a uvázal jí na krk vázanku.

 

Ted Lapidus byl muž, který demokratizoval francouzskou módu. Učinil ji dostupnou každému. Stalo se tak v šedesátých a sedmdesátých letech, kdy se Ted Lapidus poprvé představil se svými odvážnými vizemi. ,,Ve Francii nyní dcery nosí to, co jejich matky, a synové to, co jejich otcové," podivoval se Ted Lapidus v interview v roce 1964, když představoval svoji první konfekční kolekci v Macy's. "To musí přestat!" Svět módy obrátil naruby. Měl neotřelé nápady. Proslavil se hlavně oblečením ve stylu safari a unisex, vojenskými bundami pro ženy.

 

V roce 1989 předal firmu synovi Olivierovi. Ten se od té doby pokouší prosadit ve světě módy jako návrhář, na velký úspěch ale zatím čeká. Ted Lapidus zemřel v roce 29. prosince 2008 v Cannes. V současné době se firma soustředí na výrobu módních doplňků a také brýlí.